Všichni ji máme rádi a spousta z nás ji každoročně ráda připravuje. Jahodová, rybízová, višňová...., vyměňujeme si recepty a navzájem ochutnáváme vzorky.... Takto jsme minulý rok, ještě se spolkem Jiřík z Jiříkova, vyhlásili soutěž o nejlepší marmeládu. Do prvního ročníku soutěže se sešlo dvacet vzorků.

Protože začíná sezona ovoce a marmelády se začnou znovu vařit, vyhlašujeme druhý ročník soutěže o nejlepší marmeládu roku 2018 v Jiříkově a okolí.

Soutěž bude probíhat od této chvíle, vzorky (minimálně 0,2 l) marmelád a džemů můžete odevzdávat v Klubu důchodců na náměstí v Jiříkově do 19.9.2018. Ke vzorku přiloží každý soutěžící jméno s kontaktem na sebe a popis/složení marmelády. V září, při akci Jiříkovská kovadlina vyhodnotí nestranná porota nejlepší marmelády.

Kromě titulu Marmeláda roku 2018 se vítězové mohou těšit i na drobné ceny. A my se už nyní těšíme na vaše marmelády.


          

Foto zdobení - mateřská školka 

Foto zdobení - školní družina

Foto zdobení - turisti 

Podnikatelé a dobrovolníci dětem

 

   

 

     HJ-GASTRO s.r.o.  

 

 

Josef Maják

Kovo Majo 

Numroud , s.r.o.   

Pavlína Wittgruberová

účetnictví

 

Pokud  najdete takovýto lístek, dejte nám prosím vědět, kam až naše balonky doletěly.
email: petr.wittgruber@jirikov.info

tel. 603 878 863

 

 

Fotografie z minulého III. adventu


 

POHÁDKOVÝ LES Jiříkov,spolek

Kutnohorská 856
407 53 Jiříkov
IČO: 228 51 712

odkaz ARES

bankovní spojení: ČSOB, Poštovní spořitelna č.ú. 242259728/0300

Martin Hase

Předseda občanského sdružení

mob: 777 058 360

pohadkovylesjirikov@seznam.cz

 

Dagmar Wittgruberová

Ekonomka

mob: 776 118 246

pohadkovylesjirikov@seznam.cz

 

Petr Wittgruber

Vodník - sponzoring, atrakce

mob: 603 878 863

petr.wittgruber@jirikov.info

 

 

 

Minulé akce

aneb jak šel čas

 


 

 

najdete nás také na Facebooku 

 Pohádkový les

 Jiříkov

 


Pohádkový betlém v Jiříkově

 

petr.wittgruber@jirikov.info 

www.pohadka.jirikov.info   10.11.2018

Pohádkový les v Jiříkově. Stalo se v Jiříkově již dobrou tradicí, že poslední květnovou sobotu pořádají pro děti místní občané - dobrovolníci Pohádkový les. Letos se již poosmé, v sobotu 26. května 2007 v deset hodin dopoledne, otevřely jeho brány. Věhlas Pohádkového lesa dokládá i rekordní počet účastníků, vždyť startem prošlo 480 dětí a nejméně tolik dospělých. Počáteční potíže s nahromaděním většího počtu nedočkavých účastníků už půl hodiny před zahájením se záhy po otevření pohádkové cesty rozptýlily v příjemném stínu lesa. Desítky dobrovolníků se proměnily v pohádkové bytosti. Na jednotlivých stanovištích vyzdobených v duchu té které pohádky probíhaly jednoduché úkoly, aby je zvládli i ti nejmenší. Po jejich absolvování bylo každé dítě odměněno nějakým pamlskem a razítkem do účastnické kartičky. Děti potkávaly v lese víly, vodníky, čerty a objevili se i hrdinové z dnešních pohádek, kteří se dětem moc líbili. O úspěchu svědčí i část rozhovoru dvou kluků: „Jé, Pat a Mat, ty jsou fakt hustý.“ Příjemným rozptýlením na pláži rybníka Mexika byla i živá country hudba v přestávkách střídaná produkcí harmonikáře. Malé děti se vyřádily ve skákacím hradě a na trampolíně, mohly se projet na člunu v doprovodu vodníků a hasičů, pro větší byla připravena střelba ze vzduchovky. Většina dětí se poprvé v životě ocitla na hřbetě živého koně nebo v kabině hasičského auta. O hladové a žíznivé se postaraly stánky s občerstvením a v příjemném stínu stanu spočinuly nejvíc unavené nohy dospěláků. Krásný den se vydařil. Děkujeme všem aktérům, kteří v úmorném vedru a v „hřejivých“ kostýmech trpěli, a přesto dokázali vyčarovat kouzelnou atmosféru pohádek. Poděkování patří i všem sponzorům, dobrovolným organizátorům a pomocníkům. Díky za nádherný zážitek a za rok se těšíme na viděnou. Vaši věrní účastníci. Fotografie z Pohádkového lesa najdete na adrese www.jirikov.info